festival arena – vstupenky a program

L’HOMME CIRQUE (Muž cirkusu)
David Dimitri

Neexistuje dnes ve světě nového cirkusu slavnější one-man show než tato!

Rodinné představení doporučená věková hranice 4+
Délka představení: 70 min. bez přestávky
Cirkusové šapito na Smíchovské náplavce (u železničního mostu)

Švýcarský provazochodec a akrobat David Dimitri bude mít na festivalu ARENA svou pražskou premiéru. Na Smíchovskou náplavku přijede se svým představením L’Homme Cirque. Syn slavného švýcarského klauna Dimitriho vyrůstal jednou nohou ve světě klasického cirkusu, ale dospíval v době, kdy se mladí „cirkusáci“ začali klasické formě vzdalovat a hledali nové cesty. Tehdy vznikl pojem „nový cirkus“. David Dimitri je mezinárodně uznávaný umělec a vystupoval například na newyorské Broadwayi nebo s jedním z nejznámějších cirkusových uskupení Cirque du Soleil.

David Dimitri, také přezdívaný jako „pán lana“, je respektovaná osobnost mezi starší generací i mezi mladými adepty tohoto žánru. Je tomu především díky jeho obdivuhodné disciplíně, kdy i v 55 letech se stále drží na špici a podává neuvěřitelné výkony: je schopný skákat salta na laně a ve svém více než hodinovém představení pojatém jako one-man show vystupuje jako artista, akrobat a herec, k tomu se zároveň doprovází na několik nástrojů, a sám sebe vystřelí dělem do kopule stanu… Při tom všem dojímá a baví diváky svým osobitým smyslem pro humor, citem a poezií svého výjimečného představení…

Kromě všech dovedností, které v představení David využívá a předvádí, se proslavil též několika extrémními dálkovými přechody na laně. David je absolutní borec a profesionál… těším se na jeho každonoční procházku po laně nad Smíchovskou náplavkou… (Petr Forman)

14. 6. 2018

19.30

L’HOMME CIRQUE

16. 6. 2018

19.30

L’HOMME CIRQUE

17. 6. 2018

16.00

L’HOMME CIRQUE

19. 6. 2018

19.30

L’HOMME CIRQUE

20. 6. 2018

19.30

L’HOMME CIRQUE

21. 6. 2018

19.30

L’HOMME CIRQUE

22. 6. 2018

19.30

L’HOMME CIRQUE

23. 6. 2018

18.00

L’HOMME CIRQUE

24. 6. 2018

19.30

L’HOMME CIRQUE

L’ABSOLU
Boris Gibé

Unikátní metafyzický cirkus o vztahu člověka a přírody… v naprosto výjimečném prostoru pro diváky

Doporučená věková hranice 9+
Délka představení: 60 min. bez přestávky
Silo na Smíchovské náplavce (u železničního mostu)

L’Absolu je v současné době bezpochyby jedno z nejoriginálnějších představení na poli tzv. „nového cirkusu“. Boris Gibé je totiž artista hledající v tomto divácky stále atraktivním světě nové formy vyprávění. Vybavený fyzickými, tanečními, hereckými a akrobatickými zkušenostmi z předešlých vystoupení se posledních deset let věnoval vývoji a vzniku svého nového sólového představení.

Představení mělo světovou premiéru teprve v říjnu 2017, už teď je ale jisté, že díky obrovskému zájmu pořadatelů má před sebou dlouhou budoucnost. Jsme pyšní, že jej diváci festivalu ARENA mohou vidět jako jedni z prvních. Boris Gibé vypráví svůj příběh především obrazem, prolínáním atmosfér, hudby, ruchů, světel a materiálů. To vše v přítomnosti jednoho herce. Jakkoli se zdá být příběh neuchopitelný, způsob vyprávění je natolik silný, výtvarný a originální, že stojí za to do Borisova světa vstoupit a prožít s ním napínavých šedesát minut. (Petr Forman)

Inspirován živly, zemskou přitažlivostí, bytím člověka i jeho kořeny a touhou či snahou se vyrovnat se sílou přírody, vypráví umělec svůj příběh svébytným způsobem v neméně originálním prostoru. Ten byl vyprojektován, postaven a ušit na míru přímo potřebám tvůrce. Dvanáct metrů vysoký prostor kruhového půdorysu o průměru deset metrů nazývá Boris Gibé „silo“ a využívá jej horizontálně i vertikálně. Diváci sedí po celém jeho obvodu ve dvou spirálovitě nad sebou vedoucích chodbách, což samo o sobě zajišťuje ojedinělý a výjimečný zážitek.

„Silo“ má pouze 100 míst a na festivalu ARENA představí Boris Gibé L’Absolu exkluzivně jen desetkrát. Nenechte si tento výjimečný zážitek ujít.

Koncepce a ztvárnění: Boris Gibé
Technický management a scéna: Quentin Alart
Zvuk a světlo: Olivier Pfeiffer
Dramaturgická spolupráce: Elsa Dourdet
Choreografická spolupráce: Samuel Lefeuvre & Florencia Demestri
Světelný design: Romain de Lagarde
Zvukový design: Olivier Pfeiffer
Kostýmy: Sandrine Rozier
Hudba: Anne-Lise Binard

Silo
Architekti: Clara Gay-Bellile & Charles Bédin
Stavební technik: Quentin Alart
Stavitelé: Clement Delage & Florian Wenger & Jörn Roesing
Produkce: Les Choses del Rien

14. 6. 2018

19.30

L’ABSOLU

15. 6. 2018

19.30

L’ABSOLU

16. 6. 2018

19.30

L’ABSOLU

17. 6. 2018

19.30

L’ABSOLU

19. 6. 2018

19.30

L’ABSOLU

20. 6. 2018

19.30

L’ABSOLU

21. 6. 2018

19.30

L’ABSOLU

22. 6. 2018

19.30

L’ABSOLU

23. 6. 2018

18.00

L’ABSOLU

24. 6. 2018

19.30

L’ABSOLU

ALADIN
Divadlo bratří Formanů

Putování exotickou krajinou za velkým dobrodružstvím

Rodinné představení  doporučená věková hranice 6+
Délka představení: 60 min. bez přestávky
Loď Tajemství kotvící u Smíchovské náplavky

Rodinné divadelní představení “Aladin“ zve do světa příběhů „Tisíce a jedné noci“. Vypráví barvitý příběh chlapce Aladina, který se prolíná s vyprávěním o králi Šahriarovi a statečné a moudré Šeherezádě. Před smysly diváka se rozprostírá cizokrajný a dálkou vonící svět putujících nomádů, moudrých vezírů, tajuplných míst, zahrad a paláců s bohatstvím mocných vladařů a králů. Dospívající chudý chlapec Aladin díky získané kouzelné lampě zázračně zbohatne. S pomocí džina, který splní každé jeho přání, se stane majitelem nádherného paláce, do kterého přivádí i svoji novou lásku – princeznu Badralbudur. Štěstí, ke kterému mu dopomohla kouzla a moc lampy se však zdá být prchavé a nejisté. V souboji s mocným kouzelníkem, který o lampu od začátku příběhu usiluje a hodlá se jí za každou cenu zmocnit, se přeci jen musí mladý Aladin nakonec spolehnout na to, co mu žádná kouzla nemohou zajistit – svou odvahu, lásku princezny Badralbudur a věrnost malého velblouda, přítele se kterým se během svého putování potkává. Matěj Forman spolu s autorským týmem vytvořil magické představení, kde pomocí loutek, stínohry, výtvarné dekorace i působivého hlasu a hudby ožívají karavany velbloudů, otevírají se brány velkolepého paláce a pod nebem plným hvězd se rozprostírá nedozírná krajina pouště. Toto rodinné představení hledá všemožnými prostředky způsob, jak přenést dětské i dospělé diváky do míst, kde na samé hranici fantazie začíná cesta a na ní velké dobrodružství.

Režie: Matěj Forman
Scénografie, kostýmy, masky a marionety: Josef Sodomka , Andrea Sodomková & Matěj Forman
Hudba: Daniel Wunsch
Choreografie: Veronika Švábová
Světla: Petr Goro Horký & Tomáš Morávek
Zvuk: Tomáš Vondráček & Philippe Leforestier
Hrají: Anna Duchanová, Tereza Hradilková, Josef Sodomka, Radim Klásek, Vít Maštalíř, Jan Niesyt
Výroba marionet a dekorací: Antonín Maloň, Tereza Komárková, Martin Lhoták,
Radomír Vosecký, Petr Horký, Vladimír Všetečka a spolupracovníci Divadla bratří Formanů
Produkce: Jakub Hradilek

21. 6. 2018

16.00

ALADIN

21. 6. 2018

18.00

ALADIN

22. 6. 2018

17.00

ALADIN

22. 6. 2018

19.30

ALADIN

ALEA
Cirkusová škola FLIC z Turína

Riziko, ale i svoboda provedení a náhoda…
24 mladých krásných Italů létá nad Vltavou !

Rodinné představení doporučená věková hranice 4+
Délka představení: 60 min. bez přestávky
Loď Tajemství kotvící u Smíchovské náplavky

Světová premiéra absolventského představení 24 studentů z italské cirkusové školy FLIC z Turína, které vzniká exkluzivně přímo v prostoru Divadelní Lodi Tajemství.

Studenti mají za sebou tři roky tréninku, tvrdé práce, odříkání, disciplíny a překonávání vlastních limitů. Při práci na jejich absolventském představení z nich čiší obrovská motivace, touha i ambice… jsou na startu své životní kariéry. Dílo, kterému na svět pomáhá jedna z největších a nejzkušenějších osobností mezi lektory a režiséry světa nového cirkusu – Roberto Magro, se bude dozkušovat a dopracovávat přímo v Praze na Divadelní Lodi Tajemství. Tam se také během open air festivalu ARENA 2018 odehraje jeho světová premiéra a několik prvních představení… (Petr Forman)

Dnes FLIC vychovává mladé talenty takzvaného nového cirkusu. Řadí se k nejlepším školám na světě a každé tři roky z ní vychází dvě desítky mladých artistů. Pod vedením zkušeného režiséra zúročují na konci tříletého studia studenti své zkušenosti v absolventském představení.

Organizátoři festivalu ARENA 2018 nabídli škole FLIC prostor Divadelní lodi Tajemství a zázemí pro práci na představení ročníku, který opouští školu v tomto roce. Na Smíchovskou náplavku tak přijede začátkem června 24 mladých akrobatů, cirkusáků a herců z Itálie s nejrůznějšími dovednostmi.

Režisér představení, Roberto Magro, jeden nejvyhledávanějších lektorů, učitelů a režisérů světa nového cirkusu působil na cirkusové škole FLIC původně zaměřené především na gymnastiku a akrobacii několik let jako umělecký ředitel. Poté se ve stejné funkci přemístil do jedné z největších světových rezidenčních prostor v Barceloně – La Central del Circ. V současné době pracuje se svojí cirkusovou společností a je nadále ředitelem festivalu Brocante ve městě Frisanco, který založil více než před deseti lety. Pod jeho vedením vzniklo několik cirkusových společností a je lektorem na mnoha světových cirkusových školách a tvůrcem představení doslova po celém světě. Spolupracoval a spolupracuje s těmi nejlepšími akrobaty, komedianty, herci a osobnostmi světového divadla.

Nenechte si ujít akrobatickou a artistickou show plnou nefalšované italské energie!

15. 6. 2018

17.00

ALEA

16. 6. 2018

17.00

ALEA

17. 6. 2018

17.00

ALEA

18. 6. 2018

17.00

ALEA

19. 6. 2018

17.00

ALEA