festival arena – vstupenky a program

Kromě online nákupu vstupenek můžete k nákupu využít také také tyto kamenné prodejny.

Omezený počet vstupenek bude k dispozici také v pokladně přímo na místě v době konání festivalu.

L’HOMME CIRQUE (Muž cirkusu)
David Dimitri
Neexistuje dnes ve světě nového cirkusu slavnější one-man show než tato!
Rodinné představení doporučená věková hranice 4+
Délka představení: 70 min. bez přestávky
Cirkusové šapito na Smíchovské náplavce (u železničního mostu)
Švýcarský provazochodec a akrobat David Dimitri bude mít na festivalu ARENA svou pražskou premiéru. Na Smíchovskou náplavku přijede se svým představením L’Homme Cirque. Syn slavného švýcarského klauna Dimitriho vyrůstal jednou nohou ve světě klasického cirkusu, ale dospíval v době, kdy se mladí „cirkusáci“ začali klasické formě vzdalovat a hledali nové cesty. Tehdy vznikl pojem „nový cirkus“. David Dimitri je mezinárodně uznávaný umělec a vystupoval například na newyorské Broadwayi nebo s jedním z nejznámějších cirkusových uskupení Cirque du Soleil.

David Dimitri, také přezdívaný jako „pán lana“, je respektovaná osobnost mezi starší generací i mezi mladými adepty tohoto žánru. Je tomu především díky jeho obdivuhodné disciplíně, kdy i v 55 letech se stále drží na špici a podává neuvěřitelné výkony: je schopný skákat salta na laně a ve svém více než hodinovém představení pojatém jako one-man show vystupuje jako artista, akrobat a herec, k tomu se zároveň doprovází na několik nástrojů, a sám sebe vystřelí dělem do kopule stanu… Při tom všem dojímá a baví diváky svým osobitým smyslem pro humor, citem a poezií svého výjimečného představení…

Kromě všech dovedností, které v představení David využívá a předvádí, se proslavil též několika extrémními dálkovými přechody na laně. David je absolutní borec a profesionál… těším se na jeho každonoční procházku po laně nad Smíchovskou náplavkou… (Petr Forman)

14. 6. 2018
19.30
L’HOMME CIRQUE
16. 6. 2018
19.30
L’HOMME CIRQUE
17. 6. 2018
16.00
L’HOMME CIRQUE
19. 6. 2018
19.30
L’HOMME CIRQUE
20. 6. 2018
19.30
L’HOMME CIRQUE
21. 6. 2018
19.30
L’HOMME CIRQUE
22. 6. 2018
19.30
L’HOMME CIRQUE
23. 6. 2018
18.00
L’HOMME CIRQUE
24. 6. 2018
19.30
L’HOMME CIRQUE
L’ABSOLU
Boris Gibé
Unikátní metafyzický cirkus o vztahu člověka a přírody… v naprosto výjimečném prostoru pro diváky
Doporučená věková hranice 9+
Délka představení: 60 min. bez přestávky
Silo na Smíchovské náplavce (u železničního mostu)
L’Absolu je v současné době bezpochyby jedno z nejoriginálnějších představení na poli tzv. „nového cirkusu“. Boris Gibé je totiž artista hledající v tomto divácky stále atraktivním světě nové formy vyprávění. Vybavený fyzickými, tanečními, hereckými a akrobatickými zkušenostmi z předešlých vystoupení se posledních deset let věnoval vývoji a vzniku svého nového sólového představení.

Představení mělo světovou premiéru teprve v říjnu 2017, už teď je ale jisté, že díky obrovskému zájmu pořadatelů má před sebou dlouhou budoucnost. Jsme pyšní, že jej diváci festivalu ARENA mohou vidět jako jedni z prvních. Boris Gibé vypráví svůj příběh především obrazem, prolínáním atmosfér, hudby, ruchů, světel a materiálů. To vše v přítomnosti jednoho herce. Jakkoli se zdá být příběh neuchopitelný, způsob vyprávění je natolik silný, výtvarný a originální, že stojí za to do Borisova světa vstoupit a prožít s ním napínavých šedesát minut. (Petr Forman)

Inspirován živly, zemskou přitažlivostí, bytím člověka i jeho kořeny a touhou či snahou se vyrovnat se sílou přírody, vypráví umělec svůj příběh svébytným způsobem v neméně originálním prostoru. Ten byl vyprojektován, postaven a ušit na míru přímo potřebám tvůrce. Dvanáct metrů vysoký prostor kruhového půdorysu o průměru deset metrů nazývá Boris Gibé „silo“ a využívá jej horizontálně i vertikálně. Diváci sedí po celém jeho obvodu ve dvou spirálovitě nad sebou vedoucích chodbách, což samo o sobě zajišťuje ojedinělý a výjimečný zážitek.

„Silo“ má pouze 100 míst a na festivalu ARENA představí Boris Gibé L’Absolu exkluzivně jen desetkrát. Nenechte si tento výjimečný zážitek ujít.

Koncepce a ztvárnění: Boris Gibé
Technický management a scéna: Quentin Alart
Zvuk a světlo: Olivier Pfeiffer
Dramaturgická spolupráce: Elsa Dourdet
Choreografická spolupráce: Samuel Lefeuvre & Florencia Demestri
Světelný design: Romain de Lagarde
Zvukový design: Olivier Pfeiffer
Kostýmy: Sandrine Rozier
Hudba: Anne-Lise Binard

Silo
Architekti: Clara Gay-Bellile & Charles Bédin
Stavební technik: Quentin Alart
Stavitelé: Clement Delage & Florian Wenger & Jörn Roesing
Produkce: Les Choses del Rien

14. 6. 2018
19.30
L’ABSOLU
15. 6. 2018
19.30
L’ABSOLU
16. 6. 2018
19.30
L’ABSOLU
17. 6. 2018
19.30
L’ABSOLU
19. 6. 2018
19.30
L’ABSOLU
20. 6. 2018
19.30
L’ABSOLU
21. 6. 2018
19.30
L’ABSOLU
22. 6. 2018
19.30
L’ABSOLU
23. 6. 2018
18.00
L’ABSOLU
24. 6. 2018
19.30
L’ABSOLU
ALADIN
Divadlo bratří Formanů
Putování exotickou krajinou za velkým dobrodružstvím
Rodinné představení  doporučená věková hranice 6+
Délka představení: 60 min. bez přestávky
Loď Tajemství kotvící u Smíchovské náplavky
Rodinné divadelní představení “Aladin“ zve do světa příběhů „Tisíce a jedné noci“. Vypráví barvitý příběh chlapce Aladina, který se prolíná s vyprávěním o králi Šahriarovi a statečné a moudré Šeherezádě. Před smysly diváka se rozprostírá cizokrajný a dálkou vonící svět putujících nomádů, moudrých vezírů, tajuplných míst, zahrad a paláců s bohatstvím mocných vladařů a králů. Dospívající chudý chlapec Aladin díky získané kouzelné lampě zázračně zbohatne. S pomocí džina, který splní každé jeho přání, se stane majitelem nádherného paláce, do kterého přivádí i svoji novou lásku – princeznu Badralbudur. Štěstí, ke kterému mu dopomohla kouzla a moc lampy se však zdá být prchavé a nejisté. V souboji s mocným kouzelníkem, který o lampu od začátku příběhu usiluje a hodlá se jí za každou cenu zmocnit, se přeci jen musí mladý Aladin nakonec spolehnout na to, co mu žádná kouzla nemohou zajistit – svou odvahu, lásku princezny Badralbudur a věrnost malého velblouda, přítele se kterým se během svého putování potkává. Matěj Forman spolu s autorským týmem vytvořil magické představení, kde pomocí loutek, stínohry, výtvarné dekorace i působivého hlasu a hudby ožívají karavany velbloudů, otevírají se brány velkolepého paláce a pod nebem plným hvězd se rozprostírá nedozírná krajina pouště. Toto rodinné představení hledá všemožnými prostředky způsob, jak přenést dětské i dospělé diváky do míst, kde na samé hranici fantazie začíná cesta a na ní velké dobrodružství.

Režie: Matěj Forman
Scénografie, kostýmy, masky a marionety: Josef Sodomka , Andrea Sodomková & Matěj Forman
Hudba: Daniel Wunsch
Choreografie: Veronika Švábová
Světla: Petr Goro Horký & Tomáš Morávek
Zvuk: Tomáš Vondráček & Philippe Leforestier
Hrají: Anna Duchanová, Tereza Hradilková, Josef Sodomka, Radim Klásek, Vít Maštalíř, Jan Niesyt
Výroba marionet a dekorací: Antonín Maloň, Tereza Komárková, Martin Lhoták,
Radomír Vosecký, Petr Horký, Vladimír Všetečka a spolupracovníci Divadla bratří Formanů
Produkce: Jakub Hradilek

21. 6. 2018
16.00
ALADIN
21. 6. 2018
18.00
ALADIN
22. 6. 2018
17.00
ALADIN
22. 6. 2018
19.30
ALADIN
ALEA
Cirkusová škola FLIC z Turína
Riziko, ale i svoboda provedení a náhoda…
24 mladých krásných Italů létá nad Vltavou !
Rodinné představení doporučená věková hranice 4+
Délka představení: 60 min. bez přestávky
Loď Tajemství kotvící u Smíchovské náplavky
Světová premiéra absolventského představení 24 studentů z italské cirkusové školy FLIC z Turína, které vzniká exkluzivně přímo v prostoru Divadelní Lodi Tajemství.

Studenti mají za sebou tři roky tréninku, tvrdé práce, odříkání, disciplíny a překonávání vlastních limitů. Při práci na jejich absolventském představení z nich čiší obrovská motivace, touha i ambice… jsou na startu své životní kariéry. Dílo, kterému na svět pomáhá jedna z největších a nejzkušenějších osobností mezi lektory a režiséry světa nového cirkusu – Roberto Magro, se bude dozkušovat a dopracovávat přímo v Praze na Divadelní Lodi Tajemství. Tam se také během open air festivalu ARENA 2018 odehraje jeho světová premiéra a několik prvních představení… (Petr Forman)

Dnes FLIC vychovává mladé talenty takzvaného nového cirkusu. Řadí se k nejlepším školám na světě a každé tři roky z ní vychází dvě desítky mladých artistů. Pod vedením zkušeného režiséra zúročují na konci tříletého studia studenti své zkušenosti v absolventském představení.

Organizátoři festivalu ARENA 2018 nabídli škole FLIC prostor Divadelní lodi Tajemství a zázemí pro práci na představení ročníku, který opouští školu v tomto roce. Na Smíchovskou náplavku tak přijede začátkem června 24 mladých akrobatů, cirkusáků a herců z Itálie s nejrůznějšími dovednostmi.

Režisér představení, Roberto Magro, jeden nejvyhledávanějších lektorů, učitelů a režisérů světa nového cirkusu působil na cirkusové škole FLIC původně zaměřené především na gymnastiku a akrobacii několik let jako umělecký ředitel. Poté se ve stejné funkci přemístil do jedné z největších světových rezidenčních prostor v Barceloně – La Central del Circ. V současné době pracuje se svojí cirkusovou společností a je nadále ředitelem festivalu Brocante ve městě Frisanco, který založil více než před deseti lety. Pod jeho vedením vzniklo několik cirkusových společností a je lektorem na mnoha světových cirkusových školách a tvůrcem představení doslova po celém světě. Spolupracoval a spolupracuje s těmi nejlepšími akrobaty, komedianty, herci a osobnostmi světového divadla.

Nenechte si ujít akrobatickou a artistickou show plnou nefalšované italské energie!

15. 6. 2018
17.00
ALEA
16. 6. 2018
17.00
ALEA
17. 6. 2018
17.00
ALEA
18. 6. 2018
17.00
ALEA
19. 6. 2018
17.00
ALEA
AFTERPARTY – DJ HLAVA
Užijte si zahajovací party festivalu!
Dj Hlava vás provede večerní afterparty a žánry od funku, hip hopu, glitchhopu, house až po rock´n´roll.
14. 6. 2018
21.00
AFTERPARTY – DJ HLAVA
TAJEMSTVÍ SKATEBOARDINGU V BARMĚ
aneb pošli skejt tam, kde ho dojezdí
Koncert Jakub Schimansky: 19.00-20.00
Film o skejtech v Barmě: 20.00-20:30
Koncert Amigoos: 20:30-22.00
Celou dobu výstava fotek a barmská kuchyně
Barma byla donedávna jednou z nejtvrdších diktatur na světě. Teď se rychle mění a dokáže pořádně překvapit. Novinkou je v Barmě i skateboarding a Češi ho pomáhají rozvíjet. Už třetím rokem lidi darují starší i nové desky, boty, brusle i drobné, a dobrovolníci je v krosnách vozí do Barmy. Žádná administrativa, žádné náklady, jen čistá radost. Lidé v Barmě si užívají svobodu teprve pár let. O to více je těší, že můžou dělat věci, které desítky let byly nemyslitelné.

Válí se ti doma starší skejt nebo brusle? Chceš přispět drobákem na boty pro děcka, nebo na opravu osvětlení skateparku? Zastav se!   

Jakub Šimanský

Poznejte instrumentální kytarový projekt z Přerova, aka „hanáckého Detroitu“. Jakub Šimanský razí v našich kotlinách i celosvětově ojedinělý styl „americké primitivní kytary“. Připravte se na magické ponoření do kovově cinkavého vybrnkávaného zvuku a malování bezeslovných příběhů prostřednictvím spletitě výbušných kompozic. Jeho album „Face to Face Against American Primitivism in Eastern Europe Vol. 1“ bylo štamgastem v mnoha žebříčcích nejlepších desek roku 2016.

AMIGOOS

Chcete opravdu, ale opravdu pořádnou porci funku? Žádnou depku, prostě natřískaný streetfunk? Tak jste na správné adrese! Poslechněte si česky rapované skladby plné nadsázky a humoru. Amigoos, neboli české PAPRIKY, jak je tato kapela označována svými fanoušky, tvoří energetické trio: leader a showman Jindra Holubec, basový terminátor Michal Holubec a otřískaný bubeník Pavel Magnusek. Proud síly a energie vás dostane do trenek…

15. 6. 2018
18.30
TAJEMSTVÍ SKATEBOARDINGU
V BARMĚ
TVOŘIVÁ DÍLNA V ČAROSTÁNKU
Celodenní dílna pro děti i dospělé od 10 do 17 hodin
Chcete si vyrobit vlastní čarotriko či čarotašku, nebo si koupit již hotové originály s čarozvířaty? Navštivte náš stánek na festivalu ARENA na Smíchovské náplavce a vyrobte si něco podle vlastní chuti.

Můžete si donést vlastní bavlněné triko, které si u nás očarosprejujete, tak si k nám přijďte vyrobit svůj vlastní originál!

Příspěvek na barvy je 50 Kč

16. 6. 2018
10.00
TVOŘIVÁ DÍLNA V ČAROSTÁNKU
AFTERPARTY – DJ Fatih Özgürlük
Horečka sobotní noci – prožijte neprožité!
Enfant terrible žižkovského podzemí, vášnivý pěstitel němectví a zlodružství všeho druhu, Luciáš F. Svoboda, pro návštěvníky a především návštěvnice festivalu Arena tentokráte připravil vskutku pekelně nekonvenční diskošou. Uslyšíte, co jste dosud neslyšeli. A mnozí z Vás dost možná ani slyšet nechtěli. Očekávat lze nečekané, přislíbit však jediné zaručeně prožijete neprožité. Soundtrack k horečce sobotní noci bude tvořen ze shluků těch vůbec nejzásadnějších, nejzajímavějších a nejpozoruhodnějších soudobých česko-slovensko-polsko-německých zvuků a hluků.
16. 6. 2018
20.00
AFTERPARTY – DJ Fatih Özgürlük
TEEKKARITORVET
Přijďte na finský dechový orchestr z města Oulu
Finský dechový orchestr TEEKKARITORVET je složený ze studentů univerzity v Oulu. Poslechněte si jejich působivý repertoár od finské taneční hudby po popovou klasiku a od pochodové hudby až po jazz. Kromě toho ale občas přihodí i funk, disko, rock či trochu swingu!
20. 6. 2018
20.30
TEEKKARITORVET
DŘEVĚNÁ DÍLNA
Celodenní dílna pro děti i dospělé od 10 do 17 hodin
Chcete si vyrobit hračku ze dřeva? Přijďte do Dřevěné dílny, vyvrtejte do dřeva díru, zatlučte hřebíky, přilepte látku a odneste si domů foťák, sýr s myší, ptáčka, rybičku, motýlka, nebo odplujte na vlastnoručně vyrobené lodičce….

Dílnu vede výtvarnice a scénografka Bára Hubená, věk účastníků tvořivé dílny je neomezen.

Příspěvek na materiál je 70 Kč.

17. 6. 2018
10.00
DŘEVĚNÁ DÍLNA
23. 6. 2018
10.00
DŘEVĚNÁ DÍLNA
MILONGA – tango představení a tančírna
Patricie a Javier Antar CZ/AR
Naše tango Vás roztančí!
Zastavte se po představení na Lodi Tajemství a nechte se zhypnotizovat spirálovitým pohybem propletených tanečních párů v rytmu tanga.
MILONGA neboli tančírna argentinského tanga Vás dozajista dostane do rytmu.

Pojďte si s námi zatancovat!

Můžete se také těšit na Tango Show profesionálního česko-argentinského tanečního páru (Patricie a Javier Antar CZ/AR a jejich škola Tangonexion.cz)
18. 6. 2018
20.00
MILONGA
Koncert FBQ
lidové melodie kmenů balkánských přetavené pěticí zasvěcenců v experimentálním kotli
Free Balkan Quintet je ansámbl se základnou v Praze, který s lehkostí, úctou a odvahou zpracovává lidovou hudbu balkánských zemí. Mísí vlivy jazzu, soudobé hudby i volné improvizace, ale výrazné rytmičnosti balkánské hudbě vlastní se nabažíte také. Nápadité aranže z pera banjisty Tomáše Miky a australského akordeonisty Kierena Alexandera provedou ještě Milan Jakeš na housle, Ondřej Komárek na basu a Jaroslav Noga na bicí.
21. 6. 2018
20.00
Koncert FBQ

Koncert „VYLITÁ VÁZA“

Legendární duo bratří Krutských u nehasnoucího ohně festivalu ARENA

Legendární duo bratří Krutských se představí u nehasnoucího ohně festivalu ARENA, kde zahrají písně z pražské kotliny i ze zámoří. Rytmická kytara, pivo, harmonika, rum a nezaměnitelný hrdelní hlas námořníků ve vás zanechá nezapomenutelný zážitek. Přijďte si je poslechnout!

22. 6. 2018

20.30

Koncert „VYLITÁ VÁZA“

TANČÍRNA
Poslední festivalová noc na palubě Tajemství!
Koncert : CARLOS (nu gypsy jazz)

Dance : ZIG ZAG TAP & SWING (dance show)

Swing : JORDAN SHTEPANEK (Zig Zag)

Čoro Moro : DJ GADJO.CZ (radio 1)

Fiesta : DJ TROPICALISTA (Praha)

Live : HADASH (saxofon jam)

23. 6. 2018
19.00
TANČÍRNA
Prodejna vstupenek Praha
Freshlabels Store
Panská 9, Praha 1
Po – Ne 10:00 – 20:00

Prodejna vstupenek Brno
Indies
Poštovská 2, Brno
Po – Pá 9:00 – 18:30
So 9:00 – 13:00

Prodejna vstupenek Plzeň
DEPO2015
Presslova 14, Plzeň 3
Po – Pá 8:00 – 18:00
So – Ne 10:00 – 18:00

Prodejna vstupenek Ostrava
Infocentrum Ostrava
Jurečkova 1935/12, Ostrava
Po – Pá 7:30 – 18:00
So 7:30 – 12:00